Czy nauka na własną rękę się opłaca?

Planowanie kariery zawodowej to kluczowy czynnik, który ma bezpośredni wpływ na odniesienie sukcesu. Część osób już w szkole podstawowej doskonale wie, co chce robić w życiu dorosłym. Inni, ostateczną ścieżkę rozwoju wybierają nieco później.

Warto podkreślić w tym miejscu konieczność nieustannego rozwoju zawodowego. Niegdyś wystarczyło ukończenie specjalistycznej szkoły wyższej i można było przestać myśleć o doskonaleniu zawodowym. Współczesne czasy są jednak pod tym kątem o wiele bardziej wymagające. Obecnie trzeba się kształcić i śledzić nowinki technologiczne. Wiedzę można zdobywać na kilka sposobów – samodzielnie lub w sposób zorganizowany. Szkolenia sprzedażowe, menadżerskie, rozwój osobisty. Co wybrać?

Czy nauka na własną rękę to dobry pomysł?

Są osoby, które są w stanie bez problemu uczyć się na własną rękę, jednak trzeba przyznać, że takich osób jest zaledwie garstka. W zdecydowanej większości przypadków samodzielna nauka jest bardzo mało efektywna. Człowiek zbudowany jest w taki sposób, że do zdobywania wiedzy potrzebuje zewnętrznych motywacji. Jedną z nich może być na przykład grupa.

Centrum szkoleniowe

Centrum szkoleniowe Poznań posiada bardzo obszerną ofertę dla wszystkich tych, którzy pragną podnieść swoje kompetencje zawodowe. Jest to miejsce, w którym organizowane są szkolenia grupowe sprzyjające przyswajaniu wiedzy. Kursy doszkalające są organizowane z bardzo różnorodnej tematyki. Dobrym przykładem może być chociażby excel.

Kursy excel to propozycja dla wielu grup zawodowych. Arkusze kalkulacyjne są na co dzień wykorzystywane zarówno w ogromnych korporacjach jak i w małych rodzinnych firmach. Znajomość tego programu na poziomie zaawansowanym znacznie ułatwi znalezienie dobrze płatnej pracy. Warto się wybrać na szkolenie grupowe z jeszcze jednego względu. Szkolenia tego typu prowadzone są przez doskonale wykształconą kadrę. W razie jakichkolwiek wątpliwości można zadać pytanie i po chwili uzyska się odpowiedź. W przypadku samodzielnej nauki dotarcie do satysfakcjonujących rozwiązań może zająć bardzo dużo czasu.