środa, 12 lipca 2017

Kierunek: Programowanie przyszłości!

„Zaprogramuj przyszłość” to tytuł projektów dofinansowanych przez Program Operacyjny Polska Cyfrowa w ramach Działania 3.2., które od sierpnia 2017 r. będą realizowane przez Fundację Orange (lidera) oraz Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania (partnera), a w regionie szczecinecko-pyrzyckim dodatkowo przez Fundację NetCamp ze Szczecina. Jest to odpowiedź na rodzące się potrzeby współczesnych dzieci, a co za tym idzie ich rodziców i nauczycieli, którzy chcą nadążać za nowymi technologiami i proponować już najmłodszym nie tylko interesujące, ale też potrzebne w przyszłości treści edukacyjne, w tym wyposażać je w tak kluczowe kompetencje cyfrowe z programowaniem na czele.

W nadchodzącym roku szkolnym (2017/2018) blisko 1200 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z różnych regionów Polski (z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich) rozpocznie z nami naukę programowania, by następnie wprowadzać ją na zajęciach dodatkowych ze swoimi uczniami w ponad 230 szkołach. W ten sposób ponad 20 tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych będzie odkrywało wraz ze swoimi nauczycielami fascynujący świat myślenia programistycznego. W ramach projektów szkoły otrzymają nowoczesny sprzęt – m.in. maty edukacyjne, tablety i roboty, a placówki najsłabiej wyposażone w sprzęt komputerowy wesprzemy pracowniami mobilnymi.

Gdzie będzie realizowali projekty “Zaprogramuj przyszłość”?

1. region gdański (woj. pomorskie)
  2. region olsztyński (woj. warmińsko-mazurskie)
  3. region ełcki (woj. warmińsko-mazurskie)
  4. region bydgosko-toruński (woj. kujawsko-pomorskie)